typ
Home »

Ranking UFG


TUW "TUW" po raz drugi z rzędu znalazło się na czele rankingu jakości danych w ogólnopolskiej bazie polis komunikacyjnych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego za 2019 rok. Towarzystwo utrzymało swoje miejsce sprzed roku, tym samym zajmując 2 pozycję w rankingu

 

Ranking ubezpieczycieli komunikacyjnych, w zakresie jakości danych oraz procesów związanych z zasilaniem ogólnopolskiej bazy polis Ośrodka Informacji UFG, przygotowany został już po raz dziewiąty. W zestawieniu wzięto pod uwagę firmy, których udział w rynku ubezpieczeń komunikacyjnych przekracza jeden promil - łącznie 22 towarzystwa.
Pod uwagę brane jest osiem wskaźników uwzględniających m.in.: identyfikowalność pojazdów, terminowość, kompletność i jednoznaczność przesyłanych danych, a także odsetek unieważnianych rekordów. Jeżeli wskaźnik końcowy (średnia arytmetyczna tych składowych) przekracza 80 procent - jakość danych, przekazywanych przez firmy do bazy, uznawana jest za satysfakcjonującą. W rankingu za 2019 rok jedenastu ubezpieczycieli przekroczyło tę granicę, rok wcześniej było to dwanaście firm.