typ
Home »

Akcja „Jestem uprzejmym kierowcą”


Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” dołączyło do grona partnerów akcji „Jestem uprzejmym kierowcą” organizowanej w 2019 roku przez RADOMMOTO.PL– Radomski Portal Motoryzacyjny wraz z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

 

To już trzecia edycja akcji, która miała na celu propagowanie i przywrócenie należnego znaczenia kulturze i wzajemnej uprzejmości użytkowników drogi, co jednocześnie przekłada się na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Akcja jest prowadzona w formule wyjazdów policyjnym, nieoznakowanym radiowozem i wyróżniania kierowców zachowujących się kulturalnie  w różnych sytuacjach względem innych użytkowników drogi.

 

Akcja trwała od stycznia do grudnia i w tym czasie zostało wyróżnionych 36 kierowców, którzy zatrzymywali się przed przejściem dla pieszych, umożliwiali skręcenie w lewo pojazdowi jadącemu z przeciwka, jazdę na tzw. suwak, umożliwiali włączenia się do ruchu z drogi podporządkowanej. Niektórzy kierowcy wykazali się kulturalnym zachowaniem w więcej niż w jednej z wymienionych sytuacji.