typ
Home »

TUW „TUW” na Krajowych Dniach Ziemniaka


Od 23 do 25 sierpnia 2019 r. w Siemiątkach koło Nidzicy odbyła się XXVI edycja Krajowych Dni Ziemniaka – jedna z największych imprez o charakterze targowo-wystawowo-szkoleniowym skierowana do rolników oraz firm sektora rolnego i spożywczego związanego z produkcją i przetwarzaniem ziemniaków.

Wydarzenie każdego roku gromadzi tłumy rolników i producentów polskiego ziemniaka. Na Warmię i Mazury zjechali się producenci ziemniaków z całego kraju, a także goście z Polski i z zagranicy.

W tym roku Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi pod kierownictwem Jana Krzysztofa Ardanowskiego po raz pierwszy w historii Krajowych Dni Ziemniaka objęło rolę jego współorganizatora. Wsparcie tego wydarzenia jako jednej z ważniejszych imprez specjalistycznych w Europie wpisuje się w rządowy PLAN DLA WSI oraz PROGRAM DLA POLSKIEGO ZIEMNIAKA.

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” było jednym z wielu wystawców. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem gości, którzy chcieli poznać nie tylko ofertę Towarzystwa w zakresie ubezpieczeń dedykowanych dla rolników i przedsiębiorców rolnych lecz także zasady funkcjonowania wzajemności ubezpieczeniowej.