typ
Home »

Rozszerzenie zakresu ochrony Assistance


Ubezpieczenie Assistance zapewnia poczucie komfortu i bezpieczeństwa w podróży jeżeli przydarzy się niespodziewany wypadek – kolizja czy awaria pojazdu.

Z dniem 15.08.2018r. wchodzą w życie nowe warunki ubezpieczenia „Pomocy w podróży Assistance”, które zapewniają szerszy zakres ochrony bez zmiany dotychczas obowiązujących składek.

Towarzystwo proponuje trzy warianty ubezpieczenia: Standard, Premium i Superior przeznaczone dla posiadaczy samochodów osobowych, ciężarowych o DMC do 3,5t oraz motocykli i motorowerów.

Zakres terytorialny ubezpieczenia obejmuje całą Europę.

Wariant Standard klienci otrzymują bezpłatnie wraz z ubezpieczeniem OC lub AC pojazdu.

W każdym oferowanym przez Towarzystwo wariancie ubezpieczenia zakres ochrony został rozszerzony o pomoc dla zwierząt (psy i koty), w tym między innymi: przewóz zwierzęcia z miejsca zdarzenia do innego opiekuna lub do lecznicy czy kliniki weterynaryjnej, opiekę nad zwierzęciem do 7 dni, leczenie zwierzęcia z limitem do 1000 złotych.

Dodatkowo wariant Premium i Superior został bezpłatnie rozszerzony o opcję ochrony zawierającą między innymi: usługi wymiany koła na miejscu zdarzenia, holowanie ubezpieczonego pojazdu z miejsca zdarzenia do wskazanego serwisu wymiany opon i pokrycie kosztów naprawy uszkodzonego ogumienia we wskazanym serwisie.

W przypadku wariantu Standard istnieje możliwość dokupienia opcji Opony za dodatkową składkę w wysokości 8 złotych.

Umowę ubezpieczenia wybranego wariantu można zawrzeć równocześnie z ubezpieczeniem OC lub AC. Wariant Premium i Superior można zawrzeć także w trakcie trwania umowy ubezpieczenia OC lub AC, na okres krótszy niż 12 miesięcy.